Report od nášho ľavého hačika Matúša

Buď lepší – Prvý krát na dračích desinách v Brne

4. 6. 2017 sme si prvý krát v tomto roku zapretekali na festivale dračích lodí v Brne. Pred pretekom sme absolvovali celkom 8 tréningov, tak za cieľ sme si stanovili poraziť aspoň jednu loď a ideálne sa nevykúpať… Samotný deň bol však výsledkovo a zážitkovo zaujímavejší ako sme čakali.

Prvú rozjazdu na 200m sme po tradične pokazenom štarte trafili do cieľa, síce nie vo svojej dráhe, ale v našom prvom a hneď aj najlepšom čase 55, 69s. V prvej rozjazde sme porazili hneď dve posádky. Cieľ na preteky bol splnený a bolo potrebné doplniť energiu – jahodové raw gule (zdravé rychlovky by Monika), Hubert Rosé ktorým sme zapili nových členov a potom ešte jedno pivko od smädu.

V ďalšej rozjazde sme čas nevylepšili ale podarilo sa nám prepracovať  do finále C, čiže boj o 9. – 12. miesto v pretekoch. Celkovo bolo prihlásených 15 posádok a to sme súťažili v spoločnej kateórii so športovými posádkami. 

Finálovú jazdu sme si parádne užili, na trati sme nechali absolútne všetko a o dračí fúz sme zobrali druhé miesto, čo znamenalo celkové 10. miesto.

V eufórii sa zrodila geniálna myšlienka nášho kapitána, že pôjdeme aj „kilák“. V demokratickom tímovom hlasovaní za kilák dvihol ruku len Branči, nasledovala psychologická manipulácia (však je to Fitleader) a za 2 hodiny sme sedeli na štarte. Síce polovica lode kilometer dovtedy nikdy nešla, zobrali sme 9. miesto v čase, ktorý si nepamätám. Nakoniec sme mu boli všetci vďační že nás na to ukecal.

Aby si človek užil krásny deň na pretekoch dračích lodí, stačí sa odhodlať prísť na pár tréningov s našim tímom  Buď lepší a stať sa tak členom posádky na podobných pretekoch ako boli tieto.

S pozdravom Matúš