30.jún,príjemných 35 stupňov, rozkolísaná hladina Váhu, pádlo v ruke a úsmev na tvári. Aj taká bola Trenčianska Regata. Tento rok ešte jedinečnejšia vďaka čisto ženskej posádke „BUĎ LEPŠIA“, ktorá sa odvážne postavila na štart vedľa pevných mužských ramien.  Tak ako to celé nakoniec dopadlo?

„Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. “

Náš tím BUĎ LEPŠÍ ste mohli zazrieť minulý týždeň na trenčianskej lodenici pomerne často. A že sme nezostali len pri kofolke na terase sa potvrdilo aj na dračom preteku Trenčianskej Regaty. 56. ročník tejto vodáckej súťaže opäť potvrdil,  akú silu má kolektívny šport, keď jeden navzájom ťahá druhého dopredu. Buď lepší, to nie sú len tričká a šiltovky rovnakej farby(aj keď musíte uznať, že v nich vyzeráme fakt dobre;), je to však niečo oveľa viac, myšlienka byť lepším pre toho druhého robí z každého lepšieho človeka, kamaráta, no a pre nás to najdôležitejšie – lepšieho i s pádlom v ruke. Naša posádka je vďaka tomu nepotopiteľná a častokrát i neprekonateľná.  Veď posúďte sami.

Takmer pokojná lodenica v Trenčíne zrazu ožila. Voda vo Váhu vrela nielen vďaka počasiu. Prvé rozplavby prebiehali už od rána a hneď na prvú z nich si miesto v lodi vybojovali aj dievčatá. Ale pozor! V tejto špeciálnej lodi sedeli čisto iba dievčatá. Na štarte sa každý stále obzeral ponad plece, a preto, keď zaznel prvý výstrel mnohí(muži) ešte neboli plne koncentrovaní;) Baby dali do toho skutočne všetko a poriadne rozvírili vodnú hladinu. V cieli sa objavili len o malý kúsoček za ostatnými posádkami, a preto vo vzduchu visel otáznik – „Čím nás ešte prekvapia?“ 

Na ďalší štartovný výstrel už netrpezlivo čakala aj druhá posádka, odvážne sadala do lode až so štyrmi žienkami. Pravidlá  neurčili presný počet mužov a žien v lodi, takže ste v niektorých posádkach mohli zazrieť aj čisto „pánsku jazdu“. O to však väčšia výzva to bola! A podarila sa? Dalo by sa povedať, že priam zázračne. Časom 50 sekúnd a 49 stotín sa naša červená posádka zaradila medzi najhorúcejších kandidátov na víťaza. Aby nám to moc nestúplo do hlavy, tak sme  sa trochu schladili.

Druhýkrát „dračice“ zo ženskej posádky prilákali divákov o jednej hodine poobede. Slnko pražilo čoraz viac a viac a čakanie na štart bolo neúprosné, keďže niektoré štarty v iných vodáckych kategóriách meškali. Blížili sme sa k štartovacím blokom, keď sme zrazu počuli výstrel. Vedeli sme, že je zle. Nevyšiel nám štart a celá posádka sa dlho nevedela dostať do správneho rytmu. V športe to tak však býva, raz si dole a raz hore. Na súťaži sme teda dobojovali, ale pozor – s prvým miestom! Pretože sme boli jediná ženská posádka, ktorá si trúfla závodiť v jednom preteku s mužskou silou. A za to všetkým babám patrí obrovský obdiv!

Stojatú vodu pomútila však naša druhá posádka, ktorá suverénne vyhrala aj druhú rozplavbu. Radosť to bola neuveriteľná a všetci sa už tešili na finále.  Čakanie bolo dlhé a slnko pomaly ukrajovalo po trošku  každému z energie. Nakoniec sa posádka BUĎ LEPŠÍ nalodila a pádlovala až na dno svojich síl až do cieľa. Loď hnal dopredu tímový duch a vďaka nemu sme si vypádlovali krásne tretie miesto! Gratulujeme! A pre tých, čo sa pýtajú prečo sme nevyhrali, máme jednoduchú odpoveď – chceme byť lepší aj o rok ;) Tak držte palce!

Ale držte ich ešte aj o týždeň, pretože nás čakajú Majstrovstvá Slovenska dračích lodí, ktoré si taktiež môžete vychutnať z móla trenčianskej lodenice. Už 7.júla! Nenechajte si to za žiadnu cenu ujsť. Na štart sa znovu odváži náš zmiešaný a ženský tím(takže najmä páni, nezabudnite si na tento dátum naplánovať dovolenku;) !

 

 

 

 

Video ako makali naše dračice :)