Ráno vyhral pocit teplej postele nad pocitom východu slnka, čo nie je nič prevratné, ale predchádzali tomu nejaké pivičká a vodečky:-)) v bowling klube v Page mestečku. Každopádne čierny bod:-)). Túto úžasnú oblasť dotvára tento komínový monument valley-miestna elektráreň

Cieľ dnešného dňa bol Grand Canyon. Cesta mala asi 90 mil veľkou planinou ktorú lemovali úžasné   tektonické zlomy, kanonové jazvy, kde rieka nebola rieka ale suché koryto. Aj little Colorado river bola suchá. Uháňali sme stále cez indiánsku rezerváciu Navajo. Malo to taký filozofický podtón. Ako žijú, z čoho,  čo robia večer v totálnej pustine, ako sa ráno budia s otázkou: čo máme dnes v pláne urobiť, či im dáva americká vláda nejaké kompenzácie za to, že ich spútali ,vyničili a zobrali im ich zem. Záver je, že cez high season predávaju množstvu turistov hand crafts, chovajú ovce, kone, kravy. Och obydlia sú karavanové formy okolo drevenná chatrčka a min 2 veľké autiská. Tak zle sa nemajú , snažia sa. „Ježiš“ im dal úžasný kaňon a snaď zisky z turizmu idú aj k nim.

Po 3 hodinách sme dorazili do Grand Canyon . Začalo predstavenie obrovskej sily zeme, cca 2 miliardy rokov zem zahrala predstavenie a dnes čumíme s úžasom na výsledok. Som tu druhý krát a opäť kvôli času som nešiel dole, teda z výšky 2300 m zostúpiť k rieke Colorado čo z pohľadu hrany kaňonu a chodníka k rieke je úchvatný trek. Nuž čo, dôvod sa vratiť  sa je stále tu:-)). Veľkosť tejto rozoklanej zeme je (nepokapitelns – redaktor nerozumie asi niečo po indiansky :) okom nieto hlavou. Najlepšie dať helikoptérový let. Celý park je skvelo riadený, čistý, bezpečný, a stále číhali na nás hand crafts. Bola to krátka zastávka a leteli sme do Flagstaff, malebné mestečko pod Grand Canyon. Príjemné malé centrum, dobre sashimi, pivo, krv – pijúca čašníčka Joy a potom pekná biliardová herňa.

 

Zajtra posledná etapa easy ride.  Na ceste, dovi a dopo:-))

Text a Foto : Luboš K.

Preklad:) Braňo L.

Tiež máte pekné zážitky doplnené o pekné fotky? Podelte sa o to s kamarátmi a Váš článok zverejníme na našej stránke. Môže to byť zaujímavé sa dozvedieť ako niekto vie využiť svoj volný čas, taktiež inšpirácia pre druhých aby nesedeli doma . Potešíme sa :) pošlite mi to na adresu lobo@budlepsi.sk , a ráno pri kávičke si to môžu prečítať Vaši známi :) Na konci roka 2013 jeden z Vašich článkov odmeníme :)

Mílí študenti,

alebo tí čo vedia byť kreativní a  čo by chceli získať tréning zadarmo POZOR!! Zadarmo Vám dneska nikto nič nedá( aj keď robíme sem tam výnimky :) , ale môžte si svoj tréning odpracovať. Šport by nemal byť otázkou financií a mal by byť pre každého prístupný. Preto Vám dávame túto možnosť.

Zahrajte sa na novinára a pokúste sa napísať článok pre našu stránku. Kategórie v ktorých sa môžte pohybovať:  Samozrejme šport, volný čas, cestovanie, kulinárske recepty , vtipné zážitky.. Budte kreativný a budte lepší !! ( pozn. nesmie to byť stiahnuté a opančované niekde z webu, ale vlastné fotky a vlastné spracovanie témy, prípadne použitá literatúra viacerých autorov, aby bolo vidieť že ste nad tým aj premýšľali )