Streda bola poslednou etapou na ceste. Každá má svoj príbeh. Dnes boli hrdinovia a babráci:-). Hrdinovia sú amíci, že poctivo nechali môj celý dokumentačno peňažný balíček zabudnutý v Starbuckse u personálu a babrák ja, že som ten balíček opustil bezprizorne. Tak pekný Mikuláš to bol na dnes, keď sme sa 100 km museli vrátiť späť, našťastie len sto. Inak by ma Jožko zabil:-))). Aj on je hrdina.

Čakali nás len Red rocks v Sedone  a Montezuma Well a Castle . Červené skaliská zmiešané s pieskovými a apačské obydlia z 1100 roku cca.

 

 

Takto to vyzeralo vo vnútri toho obydlia v skalách

Takto to vyzeralo vo vnútri toho obydlia v skalách

 

 

 

2000 mil za volantom, americké cesty sú skvelé na jazdu, aj keď tie kozmické plániny a cesty ako pravítko rovné sú únavné a zaspaté, ale s disciplínou zvládnutelné. Jožko nedostal šancu šoférovať, tak fotil a fotil a fotil:-)). Národné parky juh/ západ v Utahu, Arizone, Nevade sú neuveritelne krásne fotogenické a rozliahle. Viac nás bavili ako Vegas či LA:-). Treba ich preskúmať ďalšie ako Marbles Canyon, Bryce Canyon, Death Valley, či Mesa Verde. A samozrejme zostup ku Coloradu či Virgin river.

A teraz už len kaktusy v Tuscon a  bazenovanie v Tempe:-)).

Poďakovanie patri: KIA, APPLE, NIKON, CANON, HP, DIESEL, REPLAY, BUDLEPSI.sk , A MNOHÝM DALŠÍM:-))