V dnešnom príspevku by som sa s Vami rád podelil o svoje zážitky z náštevy hokejového klubu Liberec. Je to úspešný tím, ktorý v minulom roku vyhral českú  Tipsport Ligu.


Mal som možnosť učiť sa od kondičného trénera Aleša Pařeza, ktorý  podľa môjho názoru patrí do trénerskej špičky v Čechách i na Slovensku. O jeho práci sa napísalo veľa pozitív . Je to možno jediný kondičný tréner, ktorému sa podarilo zásadne prevrátiť roky zaužívaný tréningový proces.

20170214_122002

Za úspechom samozrejme nieje len jeden človek Je to dobrá práca celého klubu, počnúc vedením, hlavným trénerom Filipom Pešanom, dobrou atmosférou v kabine, až po ludí čo sa starajú o úpravu ľadu. Je tam cítiť tímovosť a pozitívnu energiu na každom kroku.

20170214_161334

Pred mojim príchodom do kabíny som mal trošku obavy a nervozitu, čo ma tam bude čakať,  no bol som milo prekvapený z tak priatelského privítania od hráčov aj trenérov.  Veľa som sa rozprával o hokeji a ich skúsenostiach s Brankom Radivojevičom,  Milanom Bartovičom, Jankom Lašákom, Máriom Bližňákom a ďalšími.

20170215_083528

Mohol by som si hlúpo myslieť, že už všetko viem, veď mám predsa vysokú školu, niečo odohraté, trénerskú prax, ale také u mňa nehrozí. Človek sa učí celý život a sú veci, na ktoré nás žiadna škola nepripraví, preto sa treba neustále učiť od tých najlepších. S Alešom sme sa predbežne dohodli, že by ma viedol pri mojom vzdelávaní a trénerskej praxi, čo je pre mna veľká motivácia  do budúcna.

Ďakujem tímu HC Bíli Tigři Liberec za to, že som sa mohol prísť  učiť a nazbierať inšpiráciu. Špecálna vďaka patrí  Alešovi Pařezovi, Filipovi Pešanovi, Brankovi Radivojevičovi a chalanom zo Slovenska. Celému tímu prajem pevné zdravie a úspešné zvládnutie sezóny. 

liberec-mistri16