Hokej, javorový sirup, Chicken Pie a Country hudba. Toto sú veci na ktoré si spomeniem  pri slove CANADA. Canada je krajina neskutočných možnosti. Tu môžete na ulicu vybehnúť v pyžame alebo v papučiach isť na nákup do obchodného centra bez toho aby sa niekto pozastavil nad tým čo máte oblečené. Nikoho nezaujímajú vaše vlasy alebo make-up. A práve tu, v meste Peterborough neďaleko kanadského Toronta som prežila najúžasnejšie  dva týždne môjho života. Pre začiatok, sa musím poďakovať môjmu priateľovi za možnosť vidieť túto krajinu a taktiež klubu v ktorom hrá hokej, pretože vďaka Peterborough Petes som sem pricestovala za podmienok, ktoré sa človeku naskytnú len párkrát za život. Ďalej som vďačná rodine kde „Čero“ býva, pretože mali so mnou strpenie aj napriek mojej slovenskej angličtine a snažili sa spríjemniť mi môj pobyt tam. Šport a pohyb milujem a preto som si nevedela predstaviť že sa budem tomuto aktívnemu oddychu vyhýbať celých 10 dní. Miesto, kde som bývala  bolo obkolesene prírodou a preto som nemala problém vybíjať si energiu vonku. Príroda naokolo bola naozaj krásna. Takmer každé ráno (ak to počasie dovoľovalo) som si vyšla zabehať na takú hodinku. Miestami som sa cítila ako v nejakom americkom filme. Žiadne ploty, mnoho typických amerických domov ku ktorým neodmysliteľne patrili americké pick up trucks v ktorých hrala country hudba. Vždy keď som vybehla na ulicu, aby som si zabehala, som stretla mnoho susedov, nikto ma nepoznal no všetci boli milí, s úsmevom ma zdravili, spýtali sa ma ako sa mám a popriali mi pekný deň. Pre nich bežné. Ale nie pre nás na Slovensku. A toto je jeden z dôvodov prečo ma Canada tak veľmi ohúrila.

Terraview Heights Drive

Terraview Heights Drive

Aj keď sa to nezdá ale aj v Amerike mnoho ľudí žije športom. Jedným z dôkazov je Trent University kde sa nachádza športový komplex ktorý sa skladá z dvojposchodového fitness centra, plaveckého bazéna, spinningovej haly, modernej školskej telocvične či ihriska pre americký futbal. Ja osobne preferujem outdoor running pred indoor, no zima v Canade vie byt sem tam tuha a práve preto som využila aj služby Trent University. Vždy keď som tento športový komplex navštívila bol plný ľudí.

cvičiace kanaďanky v Trent athletics centre

cvičiace kanaďanky v Trent athletics centre

 

Ďalším dôkazom že aj v zámorí sa „pestuje“ šport sú dva zimné štadióny a gymnastická hala nachádzajúca sa hneď vedľa jedného zo zimných štadiónov. Hlavný „zimák“ má využitie v zime aj v lete. Nemohla som nespomenúť hokej, keďže Canada sa považuje za jeho kolísku. Toto mesto a jeho tím Peterborough Petes je toho dôkazom. Aj tu ľudia žijú hokejovo. Mala som tu česť vidieť ich tri domáce zápasy a musím povedať, že to bol naozaj obrovsky hokejový zážitok. Hokej bol iný aký som doteraz videla, bol rýchlejší a napínavejší. Fanúšikovia povzbudzovali za každého stavu. Stretli ste tu ľudí mnohých vekových kategórií – mladých, starých, či rodiny s malinkými deťmi.

Peterborough Petes fans

Peterborough Petes fans

Čero v drese Petes

Čero v drese Petes

Myslím si, že aj v malebnom Peterborough by sa Buď lepší tím tešil veľkej obľube a popularite.

A keďže som žena, ktorá rada nakupuje, čiže ako väčšina žien a dievčat, tak aj z tohto hľadiska som si prišla na svoje J . Canada ma jednoducho uchvátila, všetkými svojimi tvárami a dúfam že budem mať možnosť ju navštíviť ešte raz. Z tohto výletu som si priniesla mnoho zážitkov, nie len osobných ale aj tých športových J .

Autor článku & FOTO: Monika Kondrlová

The Peterborough lift lock

The Peterborough lift lock

voľná permanentka do fitka

voľná permanentka do fitka

suvenír

suvenír