Náš kamarát a člen tímu BL sa vybral na poznávaciu cestu do Ameriky. Sem – tam zaregistrujeme pekné fotky z tohto výletu. S Lubošom sme v kontakte a informuje ma o jeho nových zážitkoch. Napadlo ma uverejniť časť z týchto výpiskov ( denníčka ) doplnené o krásne fotky. . Samozrejme to nieje písané publicisticky,  ale je to  forma denníka. A niektoré Lubošové slangy sa len ťažko prekladajú,  tak to uverejňujem v originálnom znení.  ( iba malá korekcia čomu som sám nerozumel : )

Ráno začalo takto – foto – short beh pri Glen Dam na Lake Powell. Cca 7 °C teplota, ale tie panoramata to celé  zohrievali. Jožko samo spal a išla mu vskutku ranná karta: zlomená kľuka na dverách terasy, rozbitá hlava od západky na dverách, padnutý sáčok od cukru do čaju a vypnutý foták keď mal  cvaknúť záber z auta. Každopádne sa lepši v tejto aktivite so zrkadlovkou:-).

 

Po mega kalorických raňajkách made in USA ( vyprážané zemiaky, biele tousty atď, (toto nie je sťažnosť ) sme išli do Antelope upper canyon). Navajovia majú super biz, čo je skvelé pre nich , kedže amíci resp európski kolonizátori ich spútali do rezervácií. Canyon je orgazmus svetla skál a citu pre  tuto kombináciu.

Navajo indián Kim fotil úžasné fotky  v tých chodbách, klobúk dolu. Potom sme zistili že Nikon je vybitý z v Monument valley fotiť z Iphone či malým digifotákom je absurdné, tak sme „one –  two“  išli pre „stuff“ na hotel a hajde 200 km do Navajo Monument Valley „tribal park “ na AZ a UTAH hranicu. Cesta rovná ako pravítko a dlhá ako nohy modelky.

 

V Kayenta mestečku na ceste 163 , sme zapadli na mexický obed. Skvelý malý barík Amigo cafe. Slnko už sa dalo dole a Jožko vraví  ,že leť ,  lebo keď zmeškáme západ bude prúser. Nezmeškali sme!!!!. Jožko hovori:  Tu sa Ježiš zobudil v dobrej nálade keď stvoril tieto formičky na piesok:-).

Tu sme sa zvrtli a išli 200 km späť s otázkou ako sa tam žije Navajo indiánom,  určite dobré aj keď namiesto hatatitiel majú Toyoty či Chevy:-). V Page večer zdochol pes. Ráno dáme recepčnému túto otázku: Dis dog die here?:-)))))))))………prajeme Vám krásny utorok všetkým!!!

Tiež máte pekné zážitky doplnené o pekné fotky? Podelte sa o to s kamarátmi a Váš článok zverejníme na našej stránke. Či z dovolenky, tréningu, turistiky, športového podujatia. Môže to byť zaujímavé sa dozvedieť ako niekto vie využiť svoj volný čas,  taktiež inšpirácia  pre druhých aby nesedeli doma . Potešíme sa :) pošlite mi to na adresu lobo@budlepsi.sk , a ráno pri kávičke si to môžu prečítať Vaši známi :)  Na konci roka 2013 jeden z Vašich článkov odmeníme :)