Aby som sa viac predstavila členom Buď lepší, moje meno je Monika Fašungová a hrávam ligu vo Francúzsku už druhý rok. Minulú sezónu som hrávala za tím Salbris, no tento rok ma vydraftoval  iný team – ACBB Boulogne Billancourt. Prestup do tohto klubu bol podmienený najmä tým, že tam mám veľmi dobrú kamarátku Baroboru, ktorá mi s prestupom pomohla a nemenej dôležitá vec, hrá  sa priamo v Paríži, takže tam mám zabezpečený pobyt 10 krát do roka.

Francúzska liga pozostáva z viacerých „vrstiev“, ako u nás máme extraligu, 1. ligu a tak ďalej, tam majú Elite  (– top 12 tímov), National 1, National 2, Regional 1, Regional 2. Náš tím je momentálne v kategórii National 2, ale naše ciele sú dostať sa do kategórií vyššie .

Zatiaľ sme vyhrali všetky 4 kolá suverénne a to 7:1, 8:0, 8:0 a naposledy, minulý víkend tiež 8:0. Celkovo sa hráva 8 zápasov na stretnutie, 2 x dvojhry muži aj ženy, 1 x  mužská  a ženská štvorhra, 2  x MIX . Ja hrávam dvojhru a štvorhru.

Francúzska liga má naozaj svoje čaro, na zápasy sa chodia pozerať diváci, vždy hosťujúci tím pripraví občerstvenie, takže počas celého zápasu je o jedlo a nápoje postarané a vždy večer je naplánovaný spoločný program, ide sa von, posedieť. Jediné, čo mi ešte chýba je znalosť francúštiny.

Zápasy sa väčšinou hrávajú v sobotu okolo 4, takže celú nedeľu mám potom na sightseeing, čo je skvelé. Barbara býva v časti Paríža, ktorá sa volá rovnako ako náš tím – Boulogne Billancourt, a je to necelých 10 minút od Eiffelovky a v podstate celého centra. A čo nesmie chýbať počas mojej návštevy – skvelé jedlo, toho je tam naozaj dostatok! Tak sa pozrite :