Jedného rána ma zobudil telefonát od producenta z Rádia Expres. Na poslednú chvíľu im vypadol vlastný reportér, ktorý mal isť do Salzburských Álp spraviť reportáž o lyžiarskom stredisku Ski Amade a rýchlo potrebovali náhradu. Kedže som pracovala pre Rádio Expres ako stážistka a Facebook im napovedal, že som už v Trenčíne, rozhodli sa ma skontaktovať. Netrvalo im to dlho aby ma presvedčili. No kto by povedal nie na lyžovanie v Alpách a na 3-dňový pobyt v 4**** hoteli úplne bezplatne?

V deň môjho príchodu som sa zoznámila s ostatnými reportérmi, ktorí pochádzali nielen zo Slovenska ale aj zo Slovinska a Chortvátska. Všetci boli veľmi priateľskí a hneď som vedela, že ma čaká nezabudnuteľných pár dní. Po našom zoznamovaní nám bol predvedený úžastný program. Začali sme s check-in v hoteli Grosarler Hof kde každý reporter mal vlastnú izbu a bezplatný prístup do wellness a fitness centra.

DSC01017

 

Hneď potom nasledovala spoločná prechádzka po adventnom trhu. návšteva v detskej pekárni keksov a výstavy jasličiek. Prvý deň sme ukončili návštevou farského kostola kde sme mali tú česť vypočuť si tradičné adventné piesne od miestnych spevákov.

 

DSC01022

 

 

Na druhý deň ráno sme sa posilnili na bohatom raňajkovom bufete na poriadnu lyžovačku. Všetci sme boli vybavení lyžiarskou výstrojou z požičovne a tým pádom sa mohla začať lyžovačka snov.

 DSC01051

 

 

DSC01055

 

DSC01057

 

DSC01061

 

Lyžovačka bola excelentná. Snehové podmienky boli veľmi priaznivé, svahy krásne upravované a počasie slnečné. Palec hore.

 DSC01067

Tretí deň nás opäť čakala lyžovačka, ktorá bola na nezaplatenie. Poobede sme mali možnosť si zvoliť program – lyžovanie alebo wellness. No kedže sme už dva dni v kuse lyžovali, rozhodla som sa pre oddych vo wellness. Dvadsať minút v relaxačnom bazéne a ďalších dvadsať minút v saune s teplotou 90 stupňov Celzia ma premenili na nepoznanie. Bola som tak oddýchnutá a plná energie ako nikdy predtým. Tento deň sme ukončili s bohatou večerou v našom hoteli a s ochutnávkou Rakúskych vín, ktoré boli výborné J.

Štvrtý deň, čo bol už náš posledný, sme skoro ráno vstávali. Stretli sme sa v hotelovej jedálenskej sále, kde sme mali bohaté raňajky a pravdepodobne to najlepšie presso s mliekom na svete. Skvelé ukončenie tohto krásneho pobytu v Salzburských Alpách.