Vedeli by ste si leto predstaviť bez plaviek a nafukovačky? Väčšina z Vás určite nie. Možno sa Vám tiež už stalo, že ste sa práve opaľovali na Ostrove na pláži, keď Vás z tejto pohodičky vyrušil akýsi pravidelný zvuk. Udieranie na bubon. Nie, nemusíte sa báť, neblíži sa žiadna vojenská légia, to len pár nadšencov z Trenčína šinie vpred dlhočiznú loď. Dračiu loď.

Čo by to bolo teda za leto bez plaviek? Pre tím dračích lodí by leto nemohlo odštartovať bez pádla, vody a dobrej nálady. Bola práve streda 18.00,ako býva dobrým zvykom už tretí rok, keď sme oficiálne prvýkrát v roku 2012 položili na vlny trenčianskeho Váhu náš koráb:) 

Dračia loď je krásnym športom pre všetky vekové kategórie. S dvadsať člennou posádkou, jedným bubeníkom a kormidelníkom sa stáva táto, pôvodne thajská, disciplína neopakovateľným zážitkom. Jedinečnosť spočíva v sile kolektívu, kde jeden navzájom ťahá druhého dopredu. Je to príležitosť ako si vychutnať trenčiansku prírodu z úplne iného uhla, upevniť priateľstvá a zažiť neopakovateľné zážitky. A popritom všetkom stále športujete :) Nie je to však žiadna hračka – treba ovládať správnu techniku a všetky pohyby načasovať presne ako hodinky.

A práve preto nás každú stredu podvečer máte možnosť vidieť zdolávať vlny Váhu. Určite nás spoznáte nielen podľa rytmického bubnovania, no najmä podľa úsmevu na tvári a dobrej nálady, ktorá zakaždým panuje medzi posádkou.

Každá správna loď musí mať svojho kapitána. Naša loď je však lepšia:), a preto má hneď rovno dvoch – Braňa Lobotku a Lacka Beloviča.

A čo vravia na náš prvý tréning?

Prvý tréning hodnotím určite pozitívne. Kolektív sa trošku prestriedal v porovnaní s minulými ročníkmi, pár ľudí bolo dokonca na lodi prvýkrát. Ak však odjazdíme poctivo každý kilometer, zosúladíme sa a zároveň upevníme priateľstvá, potom určite príde zaslúžený úspech. Každým tréningom budeme predsa lepší! 

Prezradil nám starý pirát dračích lodí, Lacko Belovič.

Držte nám palce, nech sa nám sezóna vydarí a nezabudnite na nás 30.júna na Trenčianskej regate a 7-8. júla na Festivale dračích lodí v Trenčíne! Tento rok nás budete môcť zazrieť v žlto – červených dresoch v disciplíne na 200m a 1km. Budeme sa tešiť z Vašej podpory!:)