V poslednej dobe sa kolotoč udalostí točí rýchlejšie než si stíhame uvedomovať. Ak naň raz nasadnete, je takmer nemožné stlačiť tlačidlo „STOP“ a len tak vystúpiť. Neporadím Vám, aby ste spomalili, pretože Buď lepší je zástancom aktívneho životného štýlu. Poviem Vam však ako si predĺžiť deň, hoci má len 24 hodín:) Ako teda skĺbiť všetky povinnosti so záľubami tak, aby ste neprestajne neupierali zrak na ciferník hodinových ručičiek?

Život je prikrátky na to, aby sme nečinne vysedávali s vyloženými nohami na stole. Každý chce kráčať väčšími a rýchlejšími krokmi. To je správne – chceme byť predsa lepší!:) Všetko má však svoje pre a proti a väčšina z nás kvôli túžbe dokázať viac, ukrajuje z podstatných vecí,či už je to spánok alebo čas na poriadne jedlo. Až keď sa zrazu prichytíme pritom, že aktivity, ktoré nám prinášali radosť, stali sa pre nás už len akýmsi levelom, ktorý musíme splniť, lebo inak nás bude zhrýzať vlastné svedomie.

Nevyčítajte si, že ste niečo nestihli. Myslíte, že je lepšie ísť behať, keď Vám padá hlava od únavy? Len preto, že to máte zapísané v diári a nechcete porušiť vaše plány? Tak teraz zoberte ceruzku a hrubou čiarou to preškrtnite. Venujte sa veciam, ktorým ste sa zabudli venovať. Choďte si len tak na pol hodinku poleňošiť. Uvidíte, že pri správnom oddychu stihnete oveľa viac, ako si myslíte. Len vtedy sa môže aj šport pre vás stať cestou k dobitiu „bateriek“. No ak stále budete ukrajovať z oddychu na úkor povinností, rýchlo Vás môže dobehnúť choroba alebo v tom horšom prípade i zranenie.

Nebehajte preto, aby ste schudli, necvičte preto, aby Vám narástli svaly. Nerobte niečo preto, lebo musíte. Investujte svoj čas do vecí, kvôli tomu, že Vás budú baviť a napĺňať. A ked Vas začnú skutočne baviť, stanú sa vaším životným štýlom.

Koniec koncov – pri bezpečne rozkrútenom kolese sa život premieňa na oveľa zábavnejší a vzrušujúcejší, presne taký aký má byť – kým je v pohybe, treba si vychutnávať každý jeden moment a výskať od radosti.
Nezabúdajte teda na primeraný oddych a relax, aby sa stal Váš život dôveryhodnou zábavou. Potom bude pre Vás šport najkvalitnejším hnacím palivom do naštartovaného kolotoča.