Ak môžte podporte tento fantastický projekt. Sú to šikovní a kreatívni chalani z Trenčína. Ešte budete o nich veľa počuť, ale potrebujú na začiatok aj finančnej podpory na rozbeh. Veľmi pekná reklama nielen pre Trenčín ale aj celé Slovensko z toho môže byť. Ďakujem za zdieľanie a podporu 

Freerun Slovakia …

„Prednedávnom ste o nás mohli počuť, keď sme vydali prvý dokument o krásach slovenskej prírody spojený s disciplínami Parkour a Freerunning.
Video malo veľký úspech a ohlasy sme zaznamenali z každého kúta Zeme. Potešili nás najmä Slováci žijúci v iných krajinách, keď nám napísali, že dokument sa stal hitom aj v ich okolí.
Podarilo sa nám dostať dokument aj na filmové plátno do kín na festivale Hory a mesto.“ (startovac.cz)

Čo momentálne pre vás chystáme?

„Môžeme byť naozaj pyšní na krásy našej krajiny a preto ju chceme ešte väčšmi zviditeľniť vo svete, zatraktívniť ako pre miestnych obyvateľov, tak aj pre zahraničných turistov a vybudovať tu prostredie na lepší život.

Preto po úspešnom prvom dokumente o slovenskej prírode sa tím Freerun Slovakia rozhodol natočiť pokračovanie dokumentu a to o slovenských hradoch a zrúcaninách.“ (startovac.cz)

Zámer tohto projektu?

Pokračovanie dokumentu by sme chceli využiť ako na zviditeľnenie krajiny tak aj na vzdelávanie žiakov a študentov v školách na hodinách geografie/histórie a tým vzdelávať mladých iným atraktívnejším spôsobom.

Čo potrebujeme?

Budeme vďační za každú pomocnú ruku, sponzorov a partnerov, vďaka ktorým budeme môcť zrealizovať pokračovanie tohto projektu. Veríme, že vďaka Vašej pomoci to dokážeme.
Peniaze na natáčanie sa snažíme získať viacerými spôsobmi. Pracujeme na projektoch súvisiace s dotáciami z eurofondov a ďalších nadácií zameriavajúcich sa na podobné aktivity. Keďže sa nám podarilo vytvoriť prvý dokument za vlastné náklady, veríme, že tento krát sa nám podarí uspieť aj týmto spôsobom – s Vašou pomocou.

Prečo vyššie náklady?

Máme potvrdené natáčanie s profesionálnymi kameramanmi, ktorí majú jednu z vôbec najlepších techník na nakrúcanie videí, ktorá sa používa vo filmovej sfére – Kamera Red Epic. Taktiež plánujeme spolupracovať so spoločnosťou, ktorá sa zaoberá nakrúcaním leteckých záberov, ktoré na takýchto miestach, ako sú hrady a zrúcaniny, nesmú chýbať.

Financie budú použité najmä na zabezpečenie profesionálnej filmovej techniky, kúpu niektorých ďalších technických doplnkov na natáčanie, prenájom vozidiel, ubytovania a stravy ako pre tím Freerun Slovakia, tak aj pre celý štáb.

 

Ako to celé chystáme?
Plánujeme natáčať dokument 10 dní. Momentálne pracujeme na výbere lokalít, pričom by sme radi zobrali do úvahy aj vaše návrhy. Z nich vyberieme také, ktoré budú vhodné na disciplíny Parkour a Freerunning.

Zatiaľ plánujeme navštíviť tieto miesta (výber sa ešte môže meniť):
– Trenčiansky hrad
– Bratislavský hrad
– Spišský hrad
– Plavecký hrad
– hrad Beckov
– hrad Strečno
– hrad Čachtice
– hrad Lietava

Dokument chystáme zverejniť formou epizód v pravidelných časových intervaloch. Každá epizóda bude približne 5 minút dlhá a originálna. Hudbu do epizód budú tvoriť slovenskí hudobní producenti. Pokiaľ poznáte talentovaného skladateľa, poteší nás, ak nás informujete o ňom a môže sa takouto formou zviditeľniť. Videá budú zverejnené na videoportáli Youtube a budeme oslovovať všetky typy médií na ich propagáciu (tlačové noviny, magazíny, online správy a magazíny, televízne stanice, televízne správy, rádia,…)

Zdroj.: https://www.startovac.cz/projekty/spoznavaj-slovensko-s-freerun-slovakia/kino freerun slovakia