Je pondelok podvečer, čas 18:00 a náš tím si obúva zaprášené korčule. Spestrili sme si  voľný čas korčuľovaním v areáli AU Optronics v Trenčíne. Okruh má necelé 3 km  a nám sa podarilo ľahkým tempom zdolať túto trať  4 krát. Vyvetrali sme si hlavy, trochu dobili baterky po náročnom dni.  To že bola zábava a dobrá partia dokazuje aj krátke video. Keď pôjdeme nabudúce, neseď za počítačom, ale pridaj sa k nám a Buď lepší!

Video:

Je to ako droga – raz začnete a už sa ho nezbavíte. In-line korčuľovanie je ideálny šport pre všetkých, ktorí chcú zostať fit nezávisle od veku. Navyše šetrí kĺby a okrem toho organizmus spáli až 3 762 joulov za hodinu.

Jazda na kolieskových korčuliach je aktivita, ktorú možno pestovať celý život, je to záľuba s mnohými možnosťami. Od jednoduchého korčuľovania až po akrobaciu vo voľnom štýle a kolektívny šport ako hokej. Posilňujú sa pri ňom najmä nohy, sedacia časť a chrbát. Nie je to rozhodne lacný špás, no in-line korčuľovanie je zmesou techniky, obratnosti a fyzickej kondície. Je len na vás vybrať si správnu disciplínu.

IDEÁLNE NA CHUDNUTIE

Pri in-line korčuľovaní dostane zabrať celé telo. Je to mimoriadne vhodný šport na zhodenie prebytočných kíl.Pozvoľným tempom spálite za hodinu približne 1 670 joulov, čo predstavuje asi jeden kompletný obed. Pri jazdách s vyššou energetickou spotrebou až 3 762 joulov.
Pre porovnanie: beh – 3 344 joulov za hodinu, cyklistika – 2 520, tenis – 2 508, jazda autom – 1 000, pozeranie televízie – 334.

Zdroj informácií o IN-LINE korčulovaní

http://www.pluska.sk/slovensko/in-line-korculovanie-je-in.html