FitKids

Na čo sú tréningy zamerané?

Detské tréningy predškolského veku sú zamerané na všeobecnú pohybovú prípravu detí. Sú skvelým pomocníkom na to, aby sa pohyb a tréning stal súčasťou ich života a to hravou a zábavnou formou. Detičky sú na týchto tréningoch šťastné, behajú. skáču, no zároveň sa učia, že je dôležitá aj rozvička a strečing, učia sa rešpektovať iné deti, učia sa trpezlivosti, vytrvalosti. Osvojujú si základy pohybu, ktoré pekne využijú v budúcnosti, ak sa neskôr rozhodnú už pre konkrétny šport.

Čo konkrétne robíme?

Počas tréningu si detičky vyskúšajú rôzne pohybové hry a súťaže. Trénujeme základy gymnastiky (mostík, kotúľ, stojka,..), hráme sa s loptami, cvičíme cez rôzne prekážkové dráhy, trénujeme postreh, rýchlosť, skoky. Takisto využívame pomôcky ako fitlopty, trampolínu, padák, rebriny. Vždy je súčastou aj voľná hra, kedy si detičky môžu vybrať to, čo ich najviac baví a tento čas je veľmi potrebný, aby sa vedeli potom opäť sústrediť.

Ako prebieha tréning?

Rodič dieťatko privedie na tréning, stačia mu čisté tenisky a fľaška s vodou a na konci tréningu si rodič dieťa vyzdvihne. Detičky v tomto veku už ostávajú s trénerkou samé. Rodičia si zatiaľ môžu odbehnúť, prípadne využiť čas a ísť si zatiaľ zacvičit do fitness centra nad nami (DAFE) alebo samozrejme počkať na mieste.